Zkrocení teplokrevníka - tablety 30g

Kód: 829
380 Kč
Skladem (3 ks)

 

  • Ochlazuje horko RE a krev XUE (ve 4. vrstvě)
  • Vylučuje oheň  HUO (z nadbytku i nedostatku)
  • Vyživuje nedostatečný jin YIN a tělesné tekutiny JIN YE 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis dle TCM - Tato bylinná směs především ochlazuje tzv. horko v krvi RE XUE, v angličtině pak je název výstižnější  (Cool Blood), což v češtině přenesený význam býti cool znamená opravdu být klidný, vyrovnaný, nad věcí, zachovat si chladnou hlavu a nenechat se jen tak vytočit . Toto česko-anglické spojení také nejlépe vystihuje působení a účinek této směsi. Horko RE a oheň HUO vzniká nejčastěji z nadměrných či potlačených emocí, „horké“ stravy nebo ze „zatlačené“ škodlivé energie z povrchu do hloubky (nevhodně podaná antibiotika, kortikoidy, očkování...). Stejně tak může míti člověk konstituční (vrozenou) dispozici k horku, hlavně je to patrné u malých dětí, které jsou tzv. horkokrevné a snadno se přehřívají. Dle čínské medicíny je mezi horkem RE a ohněm HUO jen nepatrný rozdíl, neboť  „horko je umenšením ohně a oheň je krajností horka“. Při napadení 1. vrstvy horka WEI, která je povrchová a obranná, je tato směs nevhodná. Naopak, při napadení dalších vrstev, které jsou již hluboké, je tato směs k nezaplacení! Více pak v článku Napadení horkem – 4 vrstvy. Tož, mnohdy, a to vpravdě v životě častěji, je potřeba „zchladit horkou krev a horké hlavy a nejen teplokrevníka zkrotit, aby tak člověk ku zdraví přišel...“.

 

Rozbor bylin dle TCM - Byliny ve směsi jsou rozděleny do 3 skupin:

Do první skupiny patří byliny, jež ochlazují horko RE a krev XUE, tedy tzv. horko v krvi RE XUE. Sheng di huang ochlazuje horko RE a vyživuje nedostatečný jin YIN XU. Rovněž odstraňuje horký toxin RE DU a rozpouští „nahromaděniny“ čili tzv. čistí krev. Xuan shen ochlazuje horko ve vrstvě výživy a krve a současně i vyživuje YIN, takže dokáže jak ochlazovat, tak zároveň i zvlhčovat. Dále vylučuje horký toxin RE DU a rozptyluje zauzleniny jako jsou zduřelé lymfatické žlázy, jež pak zase generují horko RE. Chi shao ochlazuje horko v krvi RE XUE a rozptyluje sraženiny a nahromaděniny. Mu dan pi ochlazuje horko v krvi RE XUE, rozprouďuje blokádu krve YU XUE a rozptyluje sraženiny v krvi vzniklé z horka. Dan shen oživuje krevní tok YU XUE, čímž podporuje tvorbu nové krve XUE a nezraňuje řádnou energii ZONG QI.

Do druhé skupiny patří byliny, jež ochlazují horko RE a vylučují oheň HUO. Shi gao ochlazuje horko RE a vylučuje oheň HUO. Zhi mu ochlazuje horko RE a vylučuje oheň HUO, posiluje nedostatečný jin YIN XU a svlažuje suchost ZAO, tudíž se používá jak při horkosti RE z nadbytku, tak i z nedostatku. Podobný účinek má i Tian hua fen, jež ochlazuje horko RE a zároveň podporuje tvorbu tělesných tekutin JIN YE, které jsou tímto horkem RE vysušeny (obzvláště v horním ohništi SHANG JIAO – plíce FEI, srdce XIN). Rovněž vylučuje horký toxin RE DU. Zhi zi ochlazuje horko RE v srdci XIN a v plicích FEI, odvádí také vlhko a horko SHI/RE spodem, a to močením, ochlazuje horko RE a oheň HUO jater GAN a srdce XIN, tedy ochlazuje vrstvu krve XUE. Huang lian ochlazuje horko RE, vysušuje vlhko SHI, ochlazuje oheň HUO a vylučuje horký toxin RE DU.

Do třetí skupiny patří byliny, jež ochlazením krve RE XUE zastavují krvácení. Bai mao gen ochlazuje horko v krvi RE XUE a ochlazuje horko plic a žaludku FEI/WEI RE. Huai hua ochlazuje horko v krvi RE XUE, obzvláště ve spodním ohništi, ochlazuje horko jater GAN RE a vylučuje oheň jater GAN HUO.

 

Dávkování - Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají – vždy je však vše individuální a záleží na každém jedinci zvlášť…

Výhodami jsou:

  • Snadné pozření, a to i hořkých bylin (lze přisladit event. javorovým nebo datlovým sirupem)
  • Maximální vstřebání jemně rozpuštěných bylin
  • Rychlost a jednoduchost – žádné intervaly a čekání 15 min před a 30 min po jídle a navíc nahradí snídaňový nápoj (netřeba pak již pít ještě ranní čaj nebo kávu).
  • Zároveň je tato forma užití i „nature friendly“ pro slezinu PI a její energii QI – z těchto důvodů nikdy nepoužíváme žádné obalové kapsle (i ty sebepřírodnější, želatinové apod., vždy časem oslabují energii čchi sleziny PI QI XU a způsobují tak vlhko SHI), ani tinktury (obsah bylin v nich je dle chromatografie na tenké vrstvě pofiderně minimální a navíc každý alkohol v tinkturách obsažený vždy přináší vlhko a horko SHI/RE do organismu…), ba ani syrové směsi bylin SAN či TANG, jež bohužel nelze importovat z Asie bez toho, aniž by buď obsahovaly nadměrně pesticidů nebo pak zase mikroplísně…).

 

Lze užívat i takto:

Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že „na velkou díru velká záplata“ čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. („Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš“ říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky  zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).

 

Lze ji různě kombinovat s ostatními bylinnými směsi a to všude tam, kde se jedná o tzv. horko v krvi RE XUE.

 

Nepoužívat (dle TCM) v případě - nedostatečnosti YANG ledvin či sleziny, nepřítomnosti vnitřního horka RE a v těhotenství. 

 

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: