Nápoj čínských mudrců - prášek 100g

Kód: 917
480 Kč
Skladem (1 ks)
  • Posiluje energii sleziny PI QI XU a vylučuje vlhkost SHI
  • Vylučuje hlen TAN a odstraňuje blokády YU
  • Ochlazuje horkost RE a vylučuje horké toxiny RE DU
  • Posiluje energii čchi ledvin a plic SHEN/FEI QI XU
  • Upravuje energii čchi QI ZHI a harmonizuje střední ohniště ZHENG JIAO

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis dle TCM - Hlavní bylinou v čaji je slzovka. Jak vidno z předchozího, její výjimečnost spočívá v posilování organismu (ledvin SHEN, sleziny PI, plic FEI), aniž by přitom „spalovala vlastní rezervy uložené v ledvinách“ a současně vylučuje škodliviny z organismu (horký toxin RE DU, vlhko SHI a hlen TAN), čímž tato slzovka – jobovka není věrna svému jménu, a naopak snaží se vše v dobré obrátit.Hlavní bylinou v čaji je slzovka. V podstatě je to ideální snídaně pro dnešního člověka, který potřebuje „drenážovat“ tělo od nežádoucích usazenin (z uzenin apod.), dnešním moderním žargonem tzv. harmonizovat a tonizovat. Pro čínský pojem vlhko a horko SHI RE se v současné době užívají termíny jako nadbytek volných radikálů, překyselení organismu, zanesení či „zajedování“ organismu apod. (více viz ZDE - Pravý domácí časopis). Pro čínský pojem vlhko a horko SHI RE se v současné době užívají termíny jako nadbytek volných radikálů, překyselení organismu, zanesení či „zajedování“ organismu apod. Jak se uvádí v Bencaojing z roku 1625: Dlouhodobě používaná nadlehčuje tělo. Prostě, odstraní-li se vlhká škodlivost, slezina a žaludek jsou v klidu, a tím se napravuje střední ohniště. Když je střední ohniště v pořádku, pak dokáže vyživovat čtyři končetiny.

 
Z hlediska západní medicíny 
Slzovka má vysoký obsah zejména betakarotenu, vitamínu C, draslíku, kalcia, hořčíku, železa, mědi, manganu, fosforu a zinku, a to v té nejlépe vstřebatelné a zpracovatelné podobě. Semena obsahují přes 10% vody, 52% škrobu, přibližně 18% bílkovin a 7% tuku. Obsahují také menší množství vitamínů skupiny B. NEOBSAHUJE LEPEK!

Rozbor bylin ve směsi – Nápoj vyrobený (z 90 %) ze sušené BioSlzovky , což jsou semena divoké trávy, podobné ječmenu (avšak jedná se o pícninu, ne obilovinu!), jež je známá i pod názvem Jobovy slzy nebo perlivý ječmen – čínsky Yi yi ren. Posiluje dráhu sleziny a její čchi PI QI XU a vylučuje vlhkost SHI, která je na tuto škodlivinu velmi citlivá. I přes chladnou povahu neoslabuje žaludek WEI a odváděním vlhka SHI nepoškozuje řádnou energii čchi ZONG QI, což v praxi málo takovýchto bylin umí! Léčí tedy jak kořen nemoci, tak i její vrcholek! Dále vylučuje hlen TAN a odstraňuje blokády, které vznikají v důsledku kumulace vlhkosti SHI ve svalech, kloubech a kůži. Rovněř ochlazuje horkost RE a vylučuje horký toxin RE DU, vzniklý jako odpadní produkt látkové výměny, jenž se postupně usazuje v organismu. Zbylých 10% ve směsi pak tvoří kůra mandarinky Chen pi. Je hořká a dokáže vypouštět, je štiplavá a dokáže rozptylovat, je teplá a dokáže harmonizovat, je aromatická a dokáže vysoušet – díky čemuž slezina „procitne“. Její schopnost spočívá prostě ve využití účinku regulovat energii čchi QI, vysušovat vlhkost a rozpouštět hlen TAN.

Všechny výše popsané účinky se vztahují pouze k Nápoji čínských MUDRců, jenž je vyroben z povařené slzovky a ne z pražené! Čaj z pražené slzovky (u nás kupř. známý pod názvem Hatomugi čaj – sáčkový čaj z Japonska) má zcela opačné účinky na organismus, neboť z hlediska TCM posiluje a zahřívá, aniž by vylučoval odpadní látky, tedy je vhodný pro cca 5% naší západní populace (vegetariáni, makrobiotici apod.). Oproti tomu Nápoj čínských MUDRců je vyroben pouze povařením slzovky a následným sušením do koncentrovaného prášku v poměru 1 : 5 (tzn. 1 gram prášku odpovídá 5 gramům surové suroviny).

 


Dávkování
 - Doporučená denní dávka je 4 gramy tj. 4 odměrky (4 g) 1 x denně, nejlépe jako první nápoj po ránu (místo čaje či kávy k snídani). Přes den pak je vhodné popíjet nefermentovaný zelený čaj. Děti do 12 let užívají poloviční dávku. Lze užívat bez omezení doby (podobně jako káva či čaj k snídani)! Případné častější močení není na závadu. Rovněž lze pro každodenní „detoxikaci“ (tzn. dle TCM odstranění horkého toxinu RE DU a horka ze žaludku WEI RE a z horka plic FEI RE) přidat Zrození fénixe (kód 009) - 3 odměrky. V době virových epidemiích či od podzimu do jara lze naví přidat i Nápoj stříbrného větru (kód 844) - 4 odměrky.

V případě současného užívání s bylinnými tabletami je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v ranním Nápoji čínských MUDRců a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný „lógr”. Navíc tato ranní snídaně se stane i chutnější a lahodnější.

Upozornění: Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní produkt, pocházející z přírodní sklizně (žádné geneticky klonované ani modifikované pícniny, chemicky ošetřované a chuťově a barevně indiferentně stejné...), je třeba počítat s tím, že každá šarže může míti i trochu jinou barvu a chuť, což ovšem není na závadu a nemění to nic na deklarovaném účinku nápoje!

 

Příprava - Koncentrovaný prášek se zalije cca 2 dcl horké vody. Po pečlivém rozmíchání se teplý popíjí i k jídlu.

Upozornění: Specifická hmotnost tohoto nápoje (1 kg peří není objemem 1 kg železa) kolísá. Proto se zdá krabička býti naplněna někdy z půli (cca 80 odměrek), jindy je zase až po okraj (110 odměrek), ale vždy je tam přesně 100 g!


Neužívat (dle TCM) v případě 
– při akutních infekčních onemocněních s teplotou (chřipka, angína apod.), NEOBSAHUJE LEPEK!


Balení
 - 100 g bylinného produktu v prášku (100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: