Tělové a ušní očistné svíce

Tělové a ušní očistné svíce

Tělové svíce miluji :-)  Mám období, kdy si je mé tělo vyžádá a používám je denně, dokud mi není lépe a pak je zase odložím, dokud se někdo v mém okolí neobjeví s problémem, na který mu mohou svíce pomoci.

Je to velice jednoduchý, rychlý a účinný prostředek k úlevě od bolesti, zbavení se bloků, očistě a úlevě od různých tlaků. Práce s nimi je jednoduchá, zvládne ji každý šikovný člověk, nebo můžete navštívit terapeuta, který se svícemi pracuje. 

Historie

Svíce používali již staří Mayové, Keltové, Slované ... Indiáni jako jednoduchý prostředek k očistě a úlevě od bolesti. Očistu zaopatřil plamen ohně, který je čistil od zlých duchů a temných energií, úlevu od bolesti způsobí podtlak, který hořící svíce po přiložení na tělo vyvine. 

Použití

Tělové svíce Vám pomohou při bolestech hlavy, migréně, stresu, psychických potížích, akné, ekzému, svalovém napětí, zánětech, myomech, odstranění toxinů, s otoky, poúrazových stavech, ledvinových nebo žlučových kamenech….no prostě všude tam, kde je nějaké bolest, tlak, blok, který nám brání v proudění naší životní energii. 

Používáme a doporučujeme tělové svíce Michal Ježek z toho důvodu, že jsou 100% přírodní, jsou trubkovitého tvaru, takže se postupem hoření nesnižuje jejich účinek a hlavně Michal svíce vyrábí s láskou :-) 

Jak svíce působí? Když přiložíme hořící svíci na bolavé místo / nedáváme do otevřených ran, na křečové žíly, srdce….svíce působí do průměru 20 cm kolem, takže zasáhneme větší prostor /, svíce vytvoří podtlak, který částečně vytáhne zánět, bolest, a odstraní energetické blokády v daném místě. Aplikací svíce se uvolní vnitřní léčivá energie a nastartuje samoléčebný proces v organismu. Toto je absolutně bez vedlejších účinků, ověřeno tisíciletou tradicí přírodní medicíny, dá se používat bez ohledu na věk.

Aplikace

Jak postupovat? Připravíme si nádobku s vodou, dlouhou pinzetu, větší ubrousek, gázu, nebo jemný papírek. Začínáme lehkou masáží daného místa krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, přiložíme kousek papírového ubrousku, nebo gázy, zapálíme svíci a přiložíme nehořícím koncem na vybrané místo, vždy kolmo, aby neunikal kouř po okrajích. Při hoření sledujeme tu část, která se začíná plamenem pomalu ohýbat, nebo kroutit a vždy ji po chvíli dlouhou pinzetou odstraníme do připravené nádobky s vodou. Svíci je dobré po několika minutách vždy vyklepnout na připravený ubrousek. Takto docílíme stále optimálního tahu svíce. Při odstraňování odhořelé části musíme dát pozor, aby jsme svíci nezhasli a zároveň nám nespadla odstraňovaná odhořelá část na tělo.  Svíci necháme dohořet pouze k vyznačené čáře, 5-7 cm od konce, zbytek uhasíme v připravené nádobce s vodou a můžeme pak i rozmotat, nebo vyklepnout na podložku a diagnostikovat. Před i po vypálení svíce zvýšíme příjem tekutin. Při aplikaci do uší musíme ošetřit obě uši a dbát zvýšené opatrnosti, aby se vypálené části nedostali dovnitř ucha. Já sama ušní svíce do uší neaplikuji, raději používám nejmenší svíci S, pár centimetrů od ucha a ošetřuji takto ucho z venku. Jak jsem již psala, svíce působí skoro 20 cm kolem, dle velikosti svíce, takže zasáhne i vnitřek ucha a nemusíme se strachovat, že nám něco do ucha spadne. Při zánětu ucha také svíci přímo do ucha nedoporučuji, teplo by mohlo bolest ucha zhoršit…..pracovat min 5 cm od ucha!!! 

Obecně svíce používáme tak dlouho, dokud máme zdravotní problémy, nebo dokud jsou ve svíci po vypálení tuhé kousky. Svíce můžeme používat denně, při chronických potížích počítejte s delším časem na zbavení se obtíží, při akutních stavech, blocích je účinek rychlejší. Obecně platí že kolik let nás problém trápí, tolik měsíců můžeme počítat s prací na jeho odstranění…..ale vše může jít i rychleji.  

Důležité upozornění : Nepoužívejte svíce při perforaci bubínku, při alergii na některou použitou látku, nevkládejte při akutním zánětu ucha přímo do ucha, jen před nebo za ucho, nevkládejte do otevřené rány a na sliznice, nedávejte svíci přímo na srdce a do blízkosti srdce, nedávejte na temeno hlavy. V těhotenství aplikujte po poradě s lékařem, nebo terapeutem. Aplikace nenahrazuje lékařskou péči ani pomoc. 

Diagnostika

Při hoření svic vzniká bílý nebo žlutý  prášek, při větších problémech různě tvarované shluky vosku. Bílé části signalizují nečistoty z těla, tuhé, tmavé kousky nám ukazují na  staré, nedoléčené či současné záněty. Tyto shluky nám mohou svým tvarem připomínat různé předměty, postavy, části těla... Pokud budeme kreativní a zapojíme svoji intuici, můžeme si i tímto vzkazem ze svic dopomoci k objasnění problému z hlediska psychosomatiky. 

Jednotlivé velikosti svíc a jejich použití

Námi dodávané svíce vyrábí Michal Ježek v několika velikostech. Ušní svíce, svíce velikosti S, M, Turbo L, Super L, Turbo XM a Turbo XL. Jedná se o speciální svíce až do průměru 25mm a délky 440mm, což je činí největšími na trhu. 

Ušní svíce o velikosti 8mm x 240mm se aplikují přímo do ušní. Vždy se pod ně pokládá ubrousek, šroubovitým pohybem dáme do ucha co nejhlouběji. Osvědčila se nám aplikace na malé děti pro jejich menší účinek, který je v případě aplikují na děti dostačující (například nad nebo pod pupík na prdíky). 

Svíce S je základní tělová svíce, velikost 10mm x 240mm, vhodná i na aplikaci reflexních bodů na ruce. 

Svíce M nahradí až 4 svíce S, průměr 16mm x 300mm, používá se na chronické a dlouhodobé potíže.

Svíce Turbo L nahradí až 5 svic S, průměr 20mm x 300mm, používá se na chronické a dlouhodobé potíže.

Svíce Super L nahradí až 6 svic S, má největší průměr 25mm x 300mm, používá se na chronické a dlouhodobé potíže.

Svíce Turbo XM nahradí až 6 svic, patří mezi nejdelší svíce, které se používají na emoční potíže, nejlépe aplikovat nad 7.krčním obratlem, velikost 16mm x 400mm. 

Svíce Turbo XL nahradí až 7 svic, nejlepší svíce na emoční problémy, aplikovat nad 7.krčním obratlem, největší a nejdelší svíce v naší nabídce 20mm x 440mm.

Závěr

Výběr svíce provádějte intuitivně a dle svého zdravého rozumu…na malá místa, reflexní body na rukou použijte svíce malé, na větší místa, větší problémy a tam, kde předpokládáte použití více svíček k odstranění problému použijte rovnou svíci, která působí za více sviv najednou...ušetříte si čas aplikace a zrychlíte účinek terapie svic.

Pamatujte také na to, že plamen svíce má také očišťující účinky na Vaše aurické pole, takže se očišťujete i plamenem :-) , zároveň dávejte pozor na hořlavé předměty, vlasy a podobně….dbejte zvýšené opatrnosti, hlavně v přítomnosti dětí.

Aplikace svice je také příjemným relaxačním zážitkem. Přejeme příjemné chvíle při odstraňování Vašich bloků a problémů.