Lesk nefritového šperku - tablety 30g

Kód: 914
380 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
 • Vyživuje a posiluje nedostatečný jin jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU
 • Vyživuje nedostatečnou krev jater GAN XUE XU
 • Stahuje stoupající jang jater GAN YANG SHI z nedostatečnosti jinu jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU
 • Ochlazuje horko jater GAN RE a „falešný oheň“ HUO XU

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis dle TCM - Základem této směsi jsou byliny, jež vyživují jin ledvin a jater SHEN/GAN YIN XU. Současně obsahuje i byliny, které vyživují nedostatečnou ledvinovou esenci SHEN JING XU, nedostatečnou krev jater GAN XUE XU a dále byliny, jež ochlazují horko jater GAN RE a stahují stoupající jang jater GAN YANG SHI, který vznikl na základě nedostatečnosti jinu jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU. Dle čínské medicíny si tento stav můžeme jednoduše představit jako nedostatek či ubývání oleje v motoru, jenž pak nejede na plný výkon, přehřívá se a ve finále se může i zadřít. K vyčerpání ledvinového a jaterního jinu SHEN/GAN YIN XU dochází však především u žen, neboť součástí jinu YIN je krev XUE, a ta má v jejich případě vždy tendenci ubývat (menstruace, hormonální antikoncepce, porody, kojení apod.). Stejně tak je pro organismus velmi zatěžující jednostranná či dlouhodobá fyzická nebo psychická (ta obzvláště) práce bez dostatečné a řádné regenerace, spánku, dovolené. Uvedené potíže se projevují zejména u mladých žen, u nichž navíc v kombinaci s hormonální antikoncepcí dochází k umocnění tohoto nedostatečného stavu jinu YIN XU. U nedostatečnosti krve XUE XU, nedostatečnosti energie čchi QI XU, nedostatečnosti jinu YIN XU a nedostatečnosti esence ledvin SHEN JING XU je ideální kombinace této směsi s REN SHEN CHA (známý také jako Nápojem z pravého ženšenu).

Rozbor bylin dle TCM - Císařskou bylinou je Shu di huang, která mocně vyživuje nedostatečný jaterní a ledvinný jin GAN/SHEN YIN XU a rovněž mocně vyživuje nedostatečnou krev jater GAN XUE XU, posiluje nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU a vyživuje kostní dřeň, jakož i posiluje nedostatečný jin YIN XU ve spodním ohništi XIA JIAO. Prvním ministrem je Shan zhu yu, který vyživuje nedostatečný jaterní jin GAN YIN XU a díky svému stahujícímu účinku zabraňuje úniku ledvinné esence SHEN JING. Druhým ministrem je Shan yao, jenž posiluje energii čchi sleziny PI QI XU, čímž stabilizuje a zpevňuje esenci ledvin SHEN JING a zabraňuje jejímu úniku. Posledním ministrem je Gou qi zi, který posiluje nedostatečný ledvinový jin SHEN YIN XU a nedostatečnou ledvinovou esenci JING, vyživuje nedostatečný jaterní jin a nedostatečnou krev GAN YIN/XUE XU a rovněž projasňuje zrak. Asistentskou bylinou je Ze xie, jež ochlazuje a odvádí močí oheň ledvin SHEN HUO. Současně tato bylina kompenzuje ve  směsi mastné a vlhké byliny, jinak by došlo k oslabení energie čchi sleziny PI QI XU, a to vlhkem SHI. Dalším asistentem je Mu dan pi, která ochlazuje a odvádí oheň jater GAN HUO, ochlazuje krev RE XUE a současně vyrovnává teplou povahu ministerské byliny Shan zhu yu. Důležitým asistentem je Ju hua, jež zklidňuje a harmonizuje horko jater GAN RE, stahuje stoupající jang jater GAN YANG SHI, který v tomto případě vzniká na podkladě nedostatečnosti jinu ledvin a jater SHEN/GAN YIN XU, vylučuje horký vítr FENG RE a projasňuje zrak. Posledním asistentem je Fu ling, která je neutrální povahy a má za úkol vylučovat vlhko SHI, jež vzniká z nedostatečnosti sleziny PI QI XU.

Dávkování - Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají – vždy je však vše individuální a záleží na každém jedinci zvlášť…

Proto nejlépe se osvědčila tato forma užívání: večer si svoji ranní (celodenní) dávku tablet (kupř. 6 + 6 tbl resp. 12 + 12 tbl od každého druhu) vložte do hrnku a zalijte trochou vody (studené či horké) a tablety se do rána téměř rozpustí. Ráno přisypte do hrnku kupř. Nápoj čínských MUDRců, event. i další nápoje, zalijte nyní již pouze horkou vodou (100°C) a vše řádně promíchejte (jakoukoliv lžičkou). Pro lepší chuť si můžete přidat i trochu dobrého kvalitního mléka (jakéhokoliv druhu dle chuti) – vznikne Vám tak docela chutná hořká bílá káva, kterou můžete, bez obav z nedostatečného vstřebání bylin, přímo zapíjet k snídani (ideálně jahelnou kaši).

Výhodami jsou:

 • Snadné pozření, a to i hořkých bylin (lze přisladit event. javorovým nebo datlovým sirupem)
 • Maximální vstřebání jemně rozpuštěných bylin
 • Rychlost a jednoduchost – žádné intervaly a čekání 15 min před a 30 min po jídle a navíc nahradí snídaňový nápoj (netřeba pak již pít ještě ranní čaj nebo kávu).
 • Zároveň je tato forma užití i „nature friendly“ pro slezinu PI a její energii QI – z těchto důvodů nikdy nepoužíváme žádné obalové kapsle (i ty sebepřírodnější, želatinové apod., vždy časem oslabují energii čchi sleziny PI QI XU a způsobují tak vlhko SHI), ani tinktury (obsah bylin v nich je dle chromatografie na tenké vrstvě pofiderně minimální a navíc každý alkohol v tinkturách obsažený vždy přináší vlhko a horko SHI/RE do organismu…), ba ani syrové směsi bylin SAN či TANG, jež bohužel nelze importovat z Asie bez toho, aniž by buď obsahovaly nadměrně pesticidů nebo pak zase mikroplísně…).

 

Lze užívat i takto:

Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že „na velkou díru velká záplata“ čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. („Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš“ říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky  zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).

   

  Neužívat (dle TCM) v případě - Nedostatečnost čchi sleziny PI QI XU s průjmy a trávicími potížemi. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

   

  Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)
  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: