Houževnatost bambusového výhonku - tablety 30g

Kód: 916
380 Kč
Skladem (4 ks)
  • Rozprouďuje stagnaci energie čchi QI ZHI a krve YU XUE
  • Regeneruje a relaxuje šlachy a svaly

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis dle TCM - Tato bylinná směs se napomáhá k normální funkci pohybového aparátu. Při každém poranění a úraze dochází k zablokování toku energie čchi QI ZHI a k blokádě krve YU XUE, kterýžto stav si můžeme představit jako ucpaný okap, kvůli jehož neprůchodnosti se nedostává kýžená energie QI a krev XUE. Na rozdíl od západní medicíny, která při poraněních a úrazech pouze tlumí bolest a zmenšuje otoky (kupř. pomocí ledových obkladů), je filozofie čínské medicíny v těchto případech jiná – právě led dle TCM způsobuje větší stagnaci energie čchi QI ZHI a krve YU XUE, a tím naopak prodlužuje dobu hojení, neboť neodvádí nahromaděnou krev z místa postižení a neumožňuje přivést novou regenerační krev XUE. Rovněž led na chvíli tlumí zánět (horko RE), ale do budoucna způsobuje větší blokádu, a tím i intenzivnější průběh zánětu… Proto dle TCM k efektivnímu a rychlému hojení ran a poranění se používají byliny, jež rozprouďují blokádu krve YU XUE a stagnující energii čchi QI ZHI. Velmi vhodné je použití současně s Šaolinovým olejem či akupunkturou.

 

Rozbor bylin dle TCM San qi zastavuje krvácení a rozprouďuje blokádu krve YU XUE. Mu dan pi ochlazuje horko v krvi RE XUE a rozprouďuje krev YU XUE. Hong hua rozprouďuje krev YU XUE. Ru xiang rozprouďuje krev YU XUE a stagnující energii čchi QI ZHI, odblokovává dráhy YU LUO. Mo yao rozprouďuje krev YU XUE, rozpouští krevní sraženiny. Chi shao ochlazuje horko v krvi RE XUE, rozprouďuje krev YU XUE a rozpouští krevní sraženiny. Tao ren odblokovává dráhy YU LUO. Dang gui vyživuje krev XUE XU, rozprouďuje a harmonizuje krev YU XUE. Su mu rozprouďuje blokádu krve YU XUE. San leng rozprouďuje blokádu krve YU XUE, podporuje pohyb energie čchi QI ZHI. Xu duan posiluje játra GAN a ledviny SHEN, podporuje pohyb energie čchi QI ZHI. Jiang huang rozproďuje krevní blokádu YU XUE a stagnaci QI ZHI. Qiang huo uvolňuje blokády. Zhi ke rozprouďuje stagnaci energie čchi QI. Fang feng otevírá povrch BIAO a vylučuje škodlivý vítr FENG XIE QI. Yin chen hao vylučuje vlhko SHI z povrchu BIAO a horké vlhko SHI/RE z vnitřku LI.

 

Dávkování - Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají – vždy je však vše individuální a záleží na každém jedinci zvlášť…

Proto nejlépe se osvědčila tato forma užívání: večer si svoji ranní (celodenní) dávku tablet (kupř. 6 + 6 tbl resp. 12 + 12 tbl od každého druhu) vložte do hrnku a zalijte trochou vody (studené či horké) a tablety se do rána téměř rozpustí. Ráno přisypte do hrnku kupř. Nápoj čínských MUDRců, event. i další nápoje, zalijte nyní již pouze horkou vodou (100°C) a vše řádně promíchejte (jakoukoliv lžičkou). Pro lepší chuť si můžete přidat i trochu dobrého kvalitního mléka (jakéhokoliv druhu dle chuti) – vznikne Vám tak docela chutná hořká bílá káva, kterou můžete, bez obav z nedostatečného vstřebání bylin, přímo zapíjet k snídani (ideálně jahelnou kaši).

Výhodami jsou:

  • Snadné pozření, a to i hořkých bylin (lze přisladit event. javorovým nebo datlovým sirupem)
  • Maximální vstřebání jemně rozpuštěných bylin
  • Rychlost a jednoduchost – žádné intervaly a čekání 15 min před a 30 min po jídle a navíc nahradí snídaňový nápoj (netřeba pak již pít ještě ranní čaj nebo kávu).
  • Zároveň je tato forma užití i „nature friendly“ pro slezinu PI a její energii QI – z těchto důvodů nikdy nepoužíváme žádné obalové kapsle (i ty sebepřírodnější, želatinové apod., vždy časem oslabují energii čchi sleziny PI QI XU a způsobují tak vlhko SHI), ani tinktury (obsah bylin v nich je dle chromatografie na tenké vrstvě pofiderně minimální a navíc každý alkohol v tinkturách obsažený vždy přináší vlhko a horko SHI/RE do organismu…), ba ani syrové směsi bylin SAN či TANG, jež bohužel nelze importovat z Asie bez toho, aniž by buď obsahovaly nadměrně pesticidů nebo pak zase mikroplísně…).

Lze užívat i takto:

Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že „na velkou díru velká záplata“ čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. („Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš“ říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky  zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).

 

Neužívat (dle TCM) v případě - Těhotenství a v době menstruace, neboť u některých žen může zvýraznit či prodloužit menstruační krvácení (dle svého účinku „rozprouďující stagnaci“).

 

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: