Stín brokátového závoje - tablety 30g

Kód: 828
380 Kč
Skladem (4 ks)

 

  • Vylučuje oheň HUO  ze tří ohnišť
  • Pročišťuje horko RE a vylučuje horký toxin RE DU ze tří ohnišť
  • Vysušuje vlhko SHI ze tří ohnišť
  • Odstraňuje latentní (skryté) horko REL

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis dle TCM - Kdo z nás nezažil pocit nadměrného horka? Dle TCM je mezi horkem RE a ohněm HUO rozdíl pouze v jejich stupni, doslova říká, že „horko je umenšením ohně a oheň je krajností horka“. V čínské medicíně pak i termín „pročistit horko“ znamená ochlazením odstranit škodlivé horko RE či oheň HUO – podobně, jako když otevřeme okno v přehřáté místnosti, vyvětráme a svěží vzduch tuto horkost pročistí. Jak k tomuto přehřátí dojde? Nejčastěji ze 2 důvodů: První příčinou jsou přetopená kamna – příliš jsme do nich naložili, podobně jako když hodně jíme nebo jsme do nich přiložili sice málo, ale zato příliš hořlavou látku (třeba benzín), to odpovídá zas případu když jíme ostrá, kořeněná, tučná, smažená, grilovaná jídla nebo pijeme černou kávu či alkohol… Druhou příčinou je určitá uzavřenost, stagnace, blokáda, tlení, doutnání, bobtnání, tedy uzavřená místnost bez větrání, podobně jako když v sobě dusíme různé emoce a neventilujeme je ven… V důsledku těchto „civilizačních stálic“ dochází k vnitřnímu přehřívání našeho organismu, kdy toto škodlivé horko RE a oheň HUO poškozují a spalují naše orgány, dráhy, krev a kůži. Ochlazení pak navodí nejen samotný název Stín brokátového závoje, ale hlavně jeho požití!

 

Rozbor bylin dle TCM - Císařskou bylinou je Huang lian, která je silně hořká a chladné povahy, což z ní činí mocný prostředek na vyloučení vlhké horkosti SHI/RE. Rovněž také vypouští oheň HUO a odstraňuje horký toxin RE DU. Jelikož se jedná o bylinu často používanou, zastavme se u ní poněkud podrobněji: V případě, kdy vlhko a horko SHI/RE se usadí ve střevech CHANG, tak se k tomuto „našemu“ Stínu brokátového závoje (012) přidává další bylinná směs Trůn císařské milosti (017). V případě napadení srdce ohněm HUO se pak přidávají byliny na vyživení a zklidnění krve a ducha jako kupř. Zklidnění zčeřené hladiny (062) či Radost přicházejícího spánku (127) apod. V případě napadení žaludku ohněm HUO stoupá horkost vzhůru, v tom případě se přidávají směsi na vyživení nedostatečného jinu YIN XU jako kupř. Svěžest podvečerní pagody (185) nebo Sladké plody Yunnanu (190). V případě, kdy horko z jater napadá žaludek GAN RE FAN WEI, tak se kombinuje s bylinnou směsí Obnova spálené země (015). V případě, kdy oheň jater GAN HUO šlehá vzhůru, tak se kombinuje s bylinnou směsí Pilulka hořce (014). V případě, kdy horký toxin RE DU se projevuje na kůži ve formě abscesů, vředů a ekzémů, kombinuje se spolu s bylinnými směsmi Vysušení rýžových teras (021) či Patero uhašení sopky (011) nebo Svléknutí hadí kůže (019) apod. Ministerskou bylinou je Huang qin, jež vylučuje horko a vlhko SHI/RE ze všech tří ohnišť, obzvláště pak z horního ohniště (z dráhy plic), stejně ale tak i z dráhy tlustého střeva, žaludku, žlučníku a močového měchýře. Rovněž vylučuje oheň HUO ze všech tří ohnišť a současně i vylučuje horký toxin RE DU. V případě napadení zevní chladnou škodlivinou do dráhy SHAO YANG (dráhy tří ohnišť SAN JIAO a žlučníku DAN) se kombinuje s bylinnou směsí Krůpěj z lesnístudánky (060). Asistentem je Huang bai, jenž má podobné účinky jako předchozí bylina, avšak jeho funkce dominuje hlavně v dolním ohništi, tedy v dráze jater, ledvin a močového měchýře. Navíc, oproti bylině Huang qin odstraňuje falešné horko. Také v důsledku vysušení jinu jater a ledvin jsou nedostatečně vyživovány šlachy a vazy. V tom případě se přidávají směsi na výživu nedostatečného jinu jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU jako třeba Svěžest podvečerní pagody (185) nebo Rozpletení zamotaného klubíčka (068)Všechny 3 byliny pak dohromady ochlazují horko RE a oheň HUO, vzniklý z nedostatečného jinu a současně i částečně tento nedostatečný jin vyživují. Dalším asistentem je Zhi zi, který vylučuje oheň HUO ze všech drah. Dalším účinkem asistenta je vyloučení vlhka a horka z dráhy jater a žlučníku GAN/DAN SHI/RE. Neméně významným účinkem této byliny je i ochlazování horka v krvi RE XUE.

 

Dávkování - Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají – vždy je však vše individuální a záleží na každém jedinci zvlášť…

Výhodami jsou:

  • Snadné pozření, a to i hořkých bylin (lze přisladit event. javorovým nebo datlovým sirupem)
  • Maximální vstřebání jemně rozpuštěných bylin
  • Rychlost a jednoduchost – žádné intervaly a čekání 15 min před a 30 min po jídle a navíc nahradí snídaňový nápoj (netřeba pak již pít ještě ranní čaj nebo kávu).
  • Zároveň je tato forma užití i „nature friendly“ pro slezinu PI a její energii QI – z těchto důvodů nikdy nepoužíváme žádné obalové kapsle (i ty sebepřírodnější, želatinové apod., vždy časem oslabují energii čchi sleziny PI QI XU a způsobují tak vlhko SHI), ani tinktury (obsah bylin v nich je dle chromatografie na tenké vrstvě pofiderně minimální a navíc každý alkohol v tinkturách obsažený vždy přináší vlhko a horko SHI/RE do organismu…), ba ani syrové směsi bylin SAN či TANG, jež bohužel nelze importovat z Asie bez toho, aniž by buď obsahovaly nadměrně pesticidů nebo pak zase mikroplísně…).

 

Lze užívat i takto:

Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že „na velkou díru velká záplata“ čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. („Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš“ říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky  zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).

 

Nepoužívat (dle TCM) v případě - nedostatku jangu YANG XU, chladu ve slezině PI HAN XU.

 

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: