Červená mandarinka esence 15ml

Kód: 1398
587 Kč
Skladem (1 ks)

Esenciální olej z mandarinky je svěží, sladký, jemný, uklidňující, ve vyšších dávkách spíš osvěžuje, povzbuzuje a oživuje. Díky své vůni patří k nejoblíbenějším olejům mezi dětmi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z MANDARINKY ČERVENÉ

Mandarinka je strom, který může dosáhnout výšky až 7 metrů a větší šířky, na štíhlých větvičkách má trny. Listy jsou úzké a oválného tvaru a mají drobné, zaoblené zuby a úzce okřídlené stopky.
Mandarinka je původem z jihovýchodní Asie a z Filipín. Nejvíce se pěstuje v Japonsku, jižní Číně a východní Indii.
Mandarinkový esenciální olej existuje již velmi dlouho a nachází se v mnoha výrobcích – od kolínské a kosmetických přípravků až po alternativní přípravky. Poskytuje krásnou citrusovou příchuť sladkostem, syceným nápojům, alkoholu, zmrzlině, bývá využíván jako dochucovadlo.

Mandarinkový olej pochází z vnější kůry ovoce. Olej se extrahuje za studena lisovaným procesem, červený mandarinkový olej se získává ze zralých plodů, zelený nezralých.

Provede relaxací

Uvádí se, že esenciální olej z mandarinky působí jako relaxační prostředek, může pomoci s napětím a emoční nerovnováhou. [1]

Osvěží tělo

Čistící schopnost oleje může pomoci s vylučováním sloučenin, jako je nadměrná sůl a znečišťující látky nebo kyselina močová. Toxiny se uvolňují z těla potem, močením a vylučováním. [2]

Pomůže s celulitidou

Při lokální aplikaci lze využít součást masážního oleje může pomoci s celulitidou. [3]

Působí jako tonikum

Je to prostředek, který tonizuje a posiluje. Může pomoci vyladit a tonizovat všechny funkce v těle. Když je vaše tělo vyladěno, z dlouhodobého hlediska vám zajistí zdravější a šťastnější fungování.

Kůže ho ocení

Mandarinkový esenciální olej může pomoci při akné, striích a jizvách. Díky tomu, že je jemný, obvykle je, jako součást kosmetických přípravků, velmi dobře snášen a nedráždí pokožku. Může mít schopnost pomáhat předcházet infekci u podrážděné pokožky a být prevencí proti bakteriím a plísním. [4]

Uvolní a přivede ke spánku

Mandarinkový esenciální olej může být jedním z relaxačních prostředků zklidňujích mysl, může pomoci snížit napětí a vyladit emoční nerovnováhu. [5]

 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE MANDARINKY ČERVENÉ

  • Může uklidnit tělo i mysl.
  • Uvádí se jako pomocník se spánkem.
  • Působí jako tonikum.
  • Může pomoci u pomerančové kůže.
  • Mandarinkový esenciální olej vytváří účinné synergie s květinovými vůněmi, včetně růží, jasmínu, heřmánku a pelargónie, dalšími citrusovými oleji, jako je bergamot, grapefruit a citron a jedinečnou vůni pak v kombinaci s kořeněnými vůněmi jako je hřebíček a černý pepř.

 

 

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE MANDARINKY ČERVENÉ

Využívána i v TCM

Podobně jako u jiných druhů citrusových plodů má mandarinka dlouhou historii v mnoha tradicích lidové medicíny, včetně tradiční čínské medicíny, a indické. Předpokládalo se, že nezralá slupka může léčit celou řadu stavů, od škytavky, kašle, hlenu, bolesti na hrudi a zažívacích poruch, až po jaterní cirhózu a otok sleziny.

Z Asie do celého světa

Z Kantonu do Evropy byly mandarinky přivezeny v roce 1805 a to do Anglie. Nakonec bylo pěstování rozšířeno kolem Středozemního moře a v Itálii, kam se dostaly v r. 1850. V té době byly také mandarinky vysazeny v New Orleans, poté na Floridě a později v Kalifornii.

 

ZDROJE

[1] https ://articles.mer­cola.com/sites/ar­ticles/archive/2019/01/0­3/tips-to-a-good-night-sleep .asp
[2] http ://naturalingre­dient.org/wp/wp-content/uploads/ten-causes-why-tangerine-oil-is-very-good-for-you-_-americanathle­ticinstitute.or­g_ .pdf
[3] https ://www.organic­facts.net/heal­th-benefits/essential-oils/health-benefits-of-tangerine-essential-oil .html
[4] https ://oureveryda­ylife.com/how-to-look-younger-at-60–5311345 .html
[5] https ://articles.mer­cola.com/herbal-oils/tangerine-oil .aspx
[6] JOHNSON, Jill R., Rachael L. RIVARD, Kristen H. GRIFFIN, Alison K. KOLSTE, Denise JOSWIAK, Mary Ellen KINNEY a Jeffery A. DUSEK. The effectiveness of nurse-delivered aromatherapy in an acute care setting. Complementary Therapies in Medicine [online]. 2016, 25, 164–169 [cit. 2021–7–1]. ISSN 09652299. Dostupné z: doi:10.1016/j­.ctim.2016.03­.006

 

Český botanický název: Mandarinka červená
Anglický název: Red Mandarin
Latinský název: Citrus reticulata
Země původu: Itálie
Použitá část rostliny: Ovocné slupky
Způsob výroby: Lisování za studena

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: